Skanaus ir sveiko maisto receptai

Kukulaičiai su grybais

Kartą pabandžiau išvirti varškės virtinukų be kvietinių miltų. Gysločių luobelės pasitaikė rausvėjančios – tai visiškai natūralus ir niekam nepavojingas reiškinys, bet patiekalo spalva kartais gali

Skaityti toliau... »

Dilgėlių lietiniai

Šitas receptas yra visiškai atradimas man pačiai. Originalioje (kažkur internete pamatytoje) versijoje naudojami špinatai. Špinatai špinatais, o man dilgėlės yra ir skaniau, ir įdomiau, ir…

Skaityti toliau... »

Daržovių košė

Visi puikiai pažįsta ir mėgsta bulvių košę. Žinoma, nieko blogo ja retkarčiais pasimėgauti, nors angliavandenių skaičiavimas gali rimtai pagadinti valgymo malonumą, bet kartais tikrai verta.

Skaityti toliau... »

Meduolinis namelis

Meduoliniai nameliai neabejotinai yra vienas iš mieliausių, įdomiausių ir skaniausių kalėdinio stalo atributų. Bėda tik ta, kad jie kepami iš medaus, cukraus, riebalų ir kvietinių

Skaityti toliau... »

Kūčiukai 2021

Mažai angliavandenių turinčius kūčiukus kepu jau ne pirmus metus (ankstesnis receptas yra čia). Bet šiemet nusprendžiau, kad sviestas ir maskarponė geriau telieka Kalėdų tortui, o

Skaityti toliau... »

Kopūstanija

Vieną gražų sekmadienio rytą pamačiau kieme didelį ryžą katiną, prisiminiau Garfildą ir užsimaniau lazanijos. Tada perverčiau keto ir low carb lazanijų receptus, nusivyliau (nes vietoj

Skaityti toliau... »

Risotto su miško grybais

Risotto yra viena iš italų virtuvės legendų. Kaip ir priklauso legendoms, šio patiekalo aprašymus lydi daugybė perspėjimų ir nurodymų – kokie turi būti ryžiai (krakmolingi,

Skaityti toliau... »

Tilžės vofeliai

Vofeliai – tai Klaipėdos krašto lietuvininkų patiekalas, kuris Didžiojoje Lietuvoje painiojamas su čirviniais blynais, nors tai ne kas kita, kaip vafliai

Skaityti toliau... »
Kalėdinis keksas. - Cukrinė Lapė

Kalėdinis keksas

Tai paprastas ir greitai pagaminamas pyragas, kuris papuoš bet kurį šventinį stalą, bet dėl aguonų, cukatų ir meduolinių prieskonių labiausiai kvepia Kalėdomis. Jame nėra ne tik kvietinių miltų ir cukraus, bet taip pat nereikia ir daugeliui MAM mitybos sekėjų įgrisusių migdolų miltų.  

Skaityti toliau... »
Dilgėlių pyragas. - Cukrinė Lapė -

Dilgėlių pyragas

Apie dilgėlių naudą ir panaudojimą galite paskaityti čia. O kai apsirūpinsite nepaprasto žalumo dilgėlių mase, išbandykite kuo įvairesnius receptus – gali būti, kad maloniai nustebsite. Šis dilgėlių pyragas mūsų šeimoje yra vienas mėgiamiausių pyragų apskritai. Labai skanu su graikiškų riešutų griljažu arba rūgščiomis uogomis.

Skaityti toliau... »
Apverstas pyragas su kriaušėmis ir karamele. - Cukrinė Lapė -

Apverstas pyragas su kriaušėmis ir karamele

Pastaruoju metu internetas ūžia nuo apverstų pyragų. Su bananais, obuoliais, kriaušėmis ar riešutais, gausiai užpiltais saldžia karamele. Jie nuostabiai skanūs, bet tokie saldūs, kad neprideda sveikatos net sveikiausioms kasoms. Todėl čia mano apversto karamelinio pyrago versija – be cukraus, miltų ir su tiek angliavandenių, kiek norisi ir kiek galima.

Skaityti toliau... »
Dvigubo šokolado tortas su braškėmis. - Cukrinė Lapė -

Dvigubo šokolado tortas su braškėmis

Šį kartą tai bus visiškai fantastiškas juodojo ir baltojo šokolado tortas su braškėmis – Jūs jį galite modifikuoti kaip tik norite, pagal savo skonį ir mitybos ypatumus! Jam nereikia jokio šokolado – nei su cukrum, nei be jo, – nes naudosime pačią šokolado esmę, suteikiančią tą nepaprastą skonį, kvapą ir pojūtį burnoje – kakavos sviestą.

Skaityti toliau... »
Eklerai. - Cukrinė Lapė -

Eklerai

Eklerų receptas. Dėl gana didelio riebalų kiekio jie nėra itin nedraugiški glikemijai, bet netoleruojantiems gliuteno eklerai yra tabu. Bet tik tol, kol jų neišsikepsite patys! O tai nėra labai sudėtinga. Tiesą sakant, iškepti MAM eklerus žymiai paprasčiau, nei tradicinius.

Skaityti toliau... »

Kino sausainiukai

Kodėl kino? Nes labai tiko bežiūrint filmą kino teatre :). Ir dar dėl to, kad jų gamybos procesas labai greitas ir galima suspėti išsikepti sugalvojus vakarą praleisti kine.

Skaityti toliau... »
Tiramisu. - Cukrinė Lapė -

Tiramisu

Jei švenčių proga nuspręsite pasilepinti nuostabiu itališku desertu, turėtumėte žinoti, kad tradicinis tiramisu yra labai nedraugiškas glikemijai. Nesvarbu, ar užsisakysite jį prabangiame Vilniaus restorane ar skanausite itališko kaimelio kavinėje, 100 g šio skanėsto turi apie 30 – 45 g angliavandenių… Tačiau pasigaminti tiramisu namuose yra visiškai paprasta – ir angliavandenių jame bus vos 6 g!

Skaityti toliau... »
Svarainių sirupas. - Cukrinė Lapė -

Svarainių sirupas

Pasigaminkite sirupo, kuriame yra 0 g cukraus ir 0 kcal. Sirupui pagardinti galima naudoti bet kokius MAM priedus – svarainius, spanguoles, citrinas, apelsino žieveles ir t. t. Jo gamyba greita ir paprasta!

Skaityti toliau... »

Biskvitas be miltų ir cukraus

Šis biskvitas gali būti bet kokio torto, vyniotinio, keksiukų, pyragaičių ir kt. pagrindas ir pradžia. Jis pavyksta iš pirmo karto ir visada – skirtingai nuo savo kvietinio brolio, kuris ir neiškyla, ir sukrenta, ir viduje lieka neiškepęs… Be abejo, tai tikras MAM / keto dietos kepinys, ir jo skonis yra puikus!

Skaityti toliau... »
Karamelė. - Cukrinė Lapė -

Karamelė

Išvirti MAM karamelę galima! Šiame recepte yra cukraus – “net” 5 gramai. Galite pasigaminti visiškai keto karamelės, t. y., nedėti nė kruopelės cukraus, tačiau tie 5 g padaro mažytį stebuklą: jie suteikia visas tikros karamelės savybes. O galutiniame produkte iš viso yra tik 12 g angliavandenių.

Skaityti toliau... »
Burbuliniai vafliai. - Cukrinė Lapė -

Burbuliniai vafliai

Dėl visko kaltas Lidl – jie veda žmones į pagundą, pardavinėdami pigias burbulinių vaflių keptuves. O kai tokia keptuvė jau parkeliauja namo, tenka ieškoti receptų – be cukraus ir be kvietinių miltų, be abejo!

Skaityti toliau... »