Lapių būna įvairių. Šita cukrinė, todėl kalba apie cukrinį diabetą ir technologijas.

Tiramisu

Tiramisu. - Cukrinė Lapė -
8 porcijoms reikės:
  • 1 biskvito su migdolų miltais;
  • 250 g maskarponės;
  • 200 g graikiško jogurto (5-10 % riebumo);
  • 200 g riebios grietinėlės;
  • 50 g romo;
  • saldiklio pagal skonį;
  • vanilės esencijos;
  • 2 – 3 š. nesaldintos kakavos miltelių.

Energetinė vertė:

370 kcal

Angliavandeniai:

6 g

iš jų cukrus:

3 g

        skaidulos:

3 g

Baltymai:

14 g

Riebalai:

30 g

iš jų sotieji:

15 g

iš jų nesotieji:

15 g

Jei švenčių proga nuspręsite pasilepinti nuostabiu itališku desertu, turėtumėte žinoti, kad tradicinis tiramisu yra labai nedraugiškas glikemijai. Nesvarbu, ar užsisakysite jį prabangiame Vilniaus restorane ar skanausite itališko kaimelio kavinėje, 100 g šio skanėsto turi apie 30 – 45 g angliavandenių… O su 100 g net neverta prasidėti, nes jis drėgnas ir sunkus.

Tačiau pasigaminti tiramisu namuose yra visiškai paprasta – ir angliavandenių jame bus vos 6 g!

Tačiau pasigaminti tiramisu namuose yra visiškai paprasta – ir angliavandenių jame bus vos 6 g!

Tradiciniam tiramisu naudojami Savojos sausainiukai (Biscotto savoiardo), angliškai vadinami „Damų piršteliais“ („Ladyfingers“). Kad ir ką sakytų internetiniai ekspertai, šie sausainiai tėra biskvitinės tešlos, kurioje dalis miltų pakeisti krakmolu, kepiniai. Kiaušiniai, cukrus, miltai ir krakmolas – štai ir visa itališka „paslaptis“, kurią ramia sąžine galima pakeisti MAM biskvitu. Jo receptą rasite čia. Paruoškite tešlą ir kepkite pailgas juosteles arba iškepkite vieną didelį biskvitą ir supjaustykite. Štai ir „damų piršteliai“.

Stiprią kavą pasaldinkite, įpilkite pusę romo (arba brendžio, arba konjako… Tiramisu tikrai nėra mažų vaikų desertas). Dalį biskvito juostelių išdėliokite inde, kuriame patieksite desertą, ir pašlakstykite kava. Biskvitas turi sudrėkti, bet ne paskęsti, todėl nepersistenkite. Jei norite, galite kiekvieną porciją ruošti atskirai, taurėje arba stiklinėje.

Maskarponę išsukite su saldikliu, vanile, jogurtu ir romu (beje, tradicinis kremas ruošiamas su žaliais kiaušiniais – aš tiek drąsos neturiu, nes teko patirti, kas yra salmoneliozė. Pasakas apie tai, kad galima kiaušinius nuplauti ir taip bus 100 % saugu, palikime nemokslinės fantastikos mėgėjams). Grietinėlę išplakite ir įmaišykite į kremą. Biskvitą per sietelį apibarstykite nesaldinta kakava, tepkite sluoksnį kremo, vėl dėkite biskvito, palaistykite kava, pabarstykite kakava, vėl kremo – kol viską susluoksniuosite. Paskutinis sluoksnis turi būti kremo. Deserto viršų gausiai pabarstykite kakava ir palikite šaldytuve bent pusdieniui (geriausia per naktį). Jį taip pat galite užšaldyti ir nustebinti netikėtus svečius arba pasilepinti po sunkios darbo dienos.

Skip to content