Lapių būna įvairių. Šita cukrinė, todėl kalba apie cukrinį diabetą ir technologijas.

Biskvitas be miltų ir cukraus

26 cm skersmens apvaliam arba 40×45 cm stačiakampiam biskvitui reikės:
  • 6 kiaušiniai;
  • 3 valg. š. eritrolio;
  • 20 lašų skystos stevijos;
  • 5 valg. š. migdolų miltų (apie 100 g);
  • žiupsnelis druskos;
  • 1 arb. š. kepimo miltelių arba sodos;
  • keli lašai vanilės ekstrakto;
  • 1 arb. š. citrinos sulčių.

Energetinė vertė:

1134 kcal

Angliavandeniai:

9 g

iš jų cukrus:

8 g

        skaidulos:

15 g

Baltymai:

72 g

Riebalai:

90 g

iš jų sotieji:

16 g

iš jų nesotieji:

74 g

Šis biskvitas gali būti bet kokio torto, vyniotinio, keksiukų, pyragaičių ir kt. pagrindas ir pradžia. Jis pavyksta iš pirmo karto ir visada – skirtingai nuo savo kvietinio brolio, kuris ir neiškyla, ir sukrenta, ir viduje lieka neiškepęs… Be abejo, tai tikras MAM / keto dietos kepinys, ir jo skonis yra puikus!

Pirmiausia įjungiame orkaitę, nes tešlos gamyba neužtruks ilgai. Atskiriame kiaušinių baltymus ir trynius. Baltymus su žiupsneliu druskos plakame (geriausia elektriniu plaktuvu) iki labai standžių putų. Po truputį pridedame eritrolį (jo galima ir nedėti – tačiau jis suteikia papildomo standumo), supilame steviją (irgi nebūtinai, bet vieno eritrolio saldumo mažoka). Kai baltymai tampa tokie tvirti, kad nebekrenta iš indo jį apvirtus, plakam toliau ir po vieną įleidžiame trynius. Galiausiai supilame citrinos sultis, vainilės ekstraktą ir jau galima išjungti plakiklį.

Suberiame migdolų miltus ir kepimo miltelius bei šaukštu labai atsargiai išmaišome. Tešlą supilame į norimą formą (pateptą sviestu, įklotą kepimo popieriumi arba tiesiog silikoninę) ir kepame 180 oC orkaitėje su vėjeliu.

Kepimo laikas priklauso nuo tešlos storio – ploną vyniotinio stačiakampį reikės kepti apie 15 – 20 min, apvalų torto biskvitą – apie 30 min. Kai biskvito paviršius tampa gražiai rusvas, atsargiai įbeskite į jį dantų krapštuką – jei ant jo neprikimba tešla, biskvitas iškepęs. Ištraukiame ir paliekame atvėsti formoje.

Biskvitas be miltų ir cukraus. - Cukrinė Lapė -
Skip to content