Lapių būna įvairių. Šita cukrinė, todėl kalba apie cukrinį diabetą ir technologijas.
0
0,00 
0 items
No products in the cart.

Risotto su miško grybais

4 porcijoms reikės:
  • 600 g konjac ryžių;
  • 500 g miško grybų arba pievagrybių;
  • 2 česnako skiltelių;
  • 20 g sviesto;
  • 100 ml pusiau saldaus balto vyno arba 50 ml natūralių obuolių sulčių ir 50 ml vandens
  • 1-2 ekologiško daržovių sultinio kubelio(-ių) arba pagal skonį druskos ir prieskonių;
  • 100 g tarkuoto kietojo sūrio;
  • Smulkintų svogūnų laiškų, petražolių ir kitų žalumynų pagal skonį.

Energetinė vertė:

171 kcal

Angliavandeniai:

6 g

iš jų cukrus:

1 g

        skaidulos:

5 g

Baltymai:

12 g

Riebalai:

11 g

iš jų sotieji:

8 g

iš jų nesotieji:

3 g

Risotto yra viena iš italų virtuvės legendų. Kaip ir priklauso legendoms, šio patiekalo aprašymus lydi daugybė perspėjimų ir nurodymų – kokie turi būti ryžiai (krakmolingi, nesulimpantys), kokia tvarka sudėti ingredientus ir t. t. Tradicinis risotto yra DAUG angliavandenių turintis patiekalas – jį vertinti reikėtų kaip ryžių košę su priedais, 100 g paruošto patiekalo turi apie 15-20 g angliavandenių (tikslus skaičius priklauso nuo priedų ir jų kiekio). Tačiau risotto galima nesunkiai paruošti ir su angliavandenių neturinčiais konjac 1 ryžiais – ir tai iš esmės keičia reikalus. Konjac ryžiai yra grynos, nevirškinamos skaidulos, todėl kiek juos bevirtumėte, jie nesukrenta ir nesulimpa. Tačiau jie ir skysčių nesugeria, todėl gaminant mažai angliavandenių turintį risotto, skystų ingredientų reikės gerokai mažiau, nei tradiciniam. Taip pat labai svarbu pasirinkti itin kokybiškus konjac ryžius, nes šiuo metu jų pasiūla tikrai didelė, o išvaizda ir skoninės savybės – skiriasi. Kokybiški konjac ryžiai yra smulkūs (natūralių ryžių dydžio), balti, bekvapiai ir beskoniai (skonį jie įgauna patiekalo ruošimo metu).

Visus ingredientus geriausia pasiruošti ir susidėti iš anksto, nes viskas vyksta labai greitai. Pirmiausia – grybai. Jei jų pririnkote miške, reikia juo nuvalyti ir gerai iškepti (baravykus ir voveraites) arba išvirti (visus kitus). Visada rinkite tik gerai pažįstamus, kuo jaunesnius ir nesugedusius grybus! Jei turite bent menkiausią abejonę dėl grybo rūšies (Pvz.: raudona ūmėdė ar jauna musmirė? kelmutis ar koks kitas ant kelmo augantis grybas? ir t. t.) – palikite jį miške. Baravykus ir voveraites galima iš karto kepti – taip paruošti jie mažiausiai netenka masės ir geriausiai atskleidžia savo aromatą bei skonį. Visus kitus grybus būtina ilgai (bent 30 – 40 min.) virti dideliame kiekyje pasūdyto vandens. Išvirusius grybus nukoškite.

Risotto galima ruošti ir su pievagrybiais. Juos pakanka nuvalyti, supjaustyti ir pakepti.

Konjac ryžius išpilkite iš pakuotės, nuvarvinkite skystį ir gerai perplaukite šaltu vandeniu. Kokybiški konjac ryžiai beveik neturi specifinio kvapo ir yra beskoniai!

Į keptuvę dėkite sviestą ir lengvai pakepinkite susmulkintą česnaką (ir svogūną – jei mėgstate). Sudėkite ryžius, užpilkite šlakelį vyno (arba skiestų sulčių) ir maišydami kaitinkite, kol skysčio neliks. Tada dar pilkite vyno, įmeskite sultinio kubelį (arba druską ir prieskonius) ir vėl kaitinkite, kol nugaruos. Kartu su skysčiu išgaruoja ir alkoholis, todėl taip paruoštas risotto tikrai tinka visiems, tačiau jei nenorite naudoti vyno, pakeiskite jį tokiu pat (ar mažesniu) kiekiu praskiestų natūralių obuolių sulčių. Galiausiai sudėkite paruoštus grybus, išmaišykite, jei reikia – dar nugarinkite skystį. Prieš patiekiant pabarstykite tarkuotu sūriu (nebūtinai) ir žalumynais.

Skanaus!

Nuorodos:

  1. Leopardinis amorfofalas – Vikipedija
Skip to content