Lapių būna įvairių. Šita cukrinė, todėl kalba apie cukrinį diabetą ir technologijas.

Dvigubo šokolado tortas su braškėmis

Dvigubo šokolado tortas su braškėmis. - Cukrinė Lapė -
28 cm skersmens tortui reikės:
 • 1 keto biskvito;
 • 400 g maskarponės;
 • 400 g graikiško jogurto;
 • 120 g gryno kakavos sviesto;
 • saldiklio pagal skonį;
 • vanilės ekstrakto;
 • šlakelio romo ar kito stipraus alkoholio (nebūtinai);
 • 1-2 v. šaukštų kokybiškų kakavos miltelių (be cukraus);
 • 400 ml riebios grietinėlės;
 • 200 g braškių (gali būti šaldytos);
 • ko nors papuošimui.
Visas tortas = 16 porcijų

Energetinė vertė:

322 kcal

Angliavandeniai:

4 g

iš jų cukrus:

3 g

        skaidulos:

1 g

Baltymai:

9 g

Riebalai:

30 g

iš jų sotieji:

18 g

iš jų nesotieji:

12 g

Kokį šokoladą labiau mėgstate – juodą ar baltą? Baltasis paprastai pasižymi žymiai mažesniu kakavos sviesto ir daug didesniu įvairių priedų (cukraus, pieno miltelių, kitų riebalų) kiekiu – todėl tikrai nėra pats geriausias kraujo glikemijos draugas. Bet jis nepaprastai tinka tortams… Ir jį mėgsta net tie, kuriems juodasis šokoladas gali neegzistuoti. Kadangi mano aplinkoje yra žmonių su įvairiausiais maisto pomėgiais, didelėms progoms kepu tortus, kurie įtiktų visiems. Ir, žinoma, turėtų kuo mažiau angliavandenių.

Šį kartą tai bus visiškai fantastiškas juodojo ir baltojo šokolado tortas su braškėmis – Jūs jį galite modifikuoti kaip tik norite, pagal savo skonį ir mitybos ypatumus! Jam nereikia jokio šokolado – nei su cukrum, nei be jo, – nes naudosime pačią šokolado esmę, suteikiančią tą nepaprastą skonį, kvapą ir pojūtį burnoje – kakavos sviestą. Jo galima nusipirkti sveiko maisto, low carb arba keto produktų parduotuvėse ir net didesniuose prekybos centruose. Kakavos sviestas – tai iš kakavos pupelių išgaunami riebalai. Jis tirpsta kūno temperatūroje, o kambario temperatūroje yra kietas, gražiai gelsvos spalvos ir malonaus šokolado kvapo. Kakavos riebalai gali ne tik pamaloninti skonio receptorius, bet ir naudojami vaistų bei kosmetikos priemonių gamyboje. Jei dar nesate pažįstami su šiuo nuostabiu gamtos kūriniu – pats metas susipažinti!

Pirmiausia reikės keto biskvito. Kaip jį iškepti skaitykite čia. Atvėsusį (geriausia kepti iš vakaro) biskvitą supjaustome duonriekiu peiliu į 3 vienodo storio blynus. Jei ši procedūra atrodo per sudėtinga, galite kepti ploną biskvitą (kaip vyniotiniui) ir jį tiesiog supjaustyti stačiakampiais.

Kremui maskarponę išsukame su saldikliu ir (jei naudojate) romu (ar kitu stipriu gėrimu). Kakavos sviesto gabaliukus sudedame į puodelį, įstatome į vandens vonelę (tam tinka paprasčiausia keptuvė su įpiltu šlakeliu vandens) ir šildome, kol ištirps.

Ištirpęs kakavos sviestas primena lydytą ghi sviestą – yra geltonas, skaidrus ir skystas. Jį truputį atvėsiname (nereikia, kad pradėtų tirštėti) ir elektriniu plakikliu įmaišome į maskarponę. Jei nepavyko išvengti trupinių susidarymo (nes kakavos sviestas stingsta labai greitai), galima visą masę vėl įdėti į vandens vonią ir šiek tiek pašildyti.

Toliau įmaišome jogurtą (jei naudojate), vanilę ir jau galima ragauti – baltojo šokolado kremas beveik paruoštas. Vieną trečdalį kremo perkeliame į kitą indą ir įmaišome persijotus kakavos miltelius. Kuo daugiau jų įdėsite, tuo tamsesnio šokolado kremą gausite. Beliko išplakti grietinėlę ir proporcingai įmaišyti į abu kremus.

Į torto lėkštę dedame patį negražiausią biskvito lakštą, tepame tamsų šokoladinį kremą, dedame braškių, užklojame antru pagal gražumą biskvito blynu, tepame pusę balto kremo, dedame braškių, užklojame pačiu gražiausiu biskvito blynu ir viską „nutinkuojame“ likusiu kremu.

Iš tikrųjų, tai Jūsų tortas – kaip norite taip ir darykite. Galite nedėti braškių arba jas pakeisti kitomis uogomis. Galite daryti tris skirtingo tamsumo šokolado kremus. Galite daryti visiškai keto tortą be uogų ir be jogurto (dėkite daugiau maskarponės). Nėra čia jokių taisyklių!

„Nuogą“ tortą palaikome šaldytuve bent 1 val., po to puošiame – šokoladu, uogomis, riešutais… Ar netyčia pražydusio rozmarino šakele. O tada apsišarvuojame kantrybe, nes tikrasis torto skonis atsiskleis tik palaikius šaldytuve bent 10 – 12 val. Todėl geriausia jį gaminti iš vakaro.

Skip to content