Lapių būna įvairių. Šita cukrinė, todėl kalba apie cukrinį diabetą ir technologijas.

Meduolinis namelis

 • 600 g migdolų miltų;
 • 50 g bambuko miltų;
 • 30 g žaliųjų bananų miltų arba kukurūzų miltų;
 • 5 g ksantano miltelių;
 • 0,5 arb. š. sodos;
 • 1 arb. š. prieskonių meduoliams;
 • 30 g kokosų aliejaus;
 • 30 g medaus arba becukrio sirupo;
 • eritritolio ar kito saldiklio pagal skonį;
 • 1 kiaušinis;
 • 1 kiaušinio baltymas;
 • 50 – 100 g becukrių ledinukų;
 • 4 šaukštai eritritolio (glajui)
 • 1 arb. š. kiaušinio baltymo (glajui);
 • keli lašai citrinos sulčių (glajui).

Energetinė vertė:

4231 kcal

Angliavandeniai:

84 g

iš jų cukrus:

65 g

        skaidulos:

19 g

Baltymai:

157 g

Riebalai:

363 g

iš jų sotieji:

55 g

iš jų nesotieji:

308 g

Meduoliniai nameliai neabejotinai yra vienas iš mieliausių, įdomiausių ir skaniausių kalėdinio stalo atributų. Bėda tik ta, kad jie kepami iš medaus, cukraus, riebalų ir kvietinių miltų tešlos, kurios poveikis gliukozės kiekiui kraujyje gali nesmagiai apkartinti šventę. Tad kodėl gi nepabandžius iškepti meduolinį namelį pagal mažai angliavandenių turinčios mitybos taisykles? Juolab, kad tai 100 % įmanoma!

Pirmiausia pasirūpiname kantrybe – jos tikrai prireiks daug. Tada į gilų dubenį suberiame visus sausus ingredientus: migdolų, bambukų, bananų (arba kukurūzų) miltus, ksantano miltelius, saldiklį (aš naudoju eritritolio ir stevijos mišinį, jo reikia tikrai nedaug, vos poros šaukštų) ir sodą (arba kepimo miltelius). Beje, bananų miltai yra tikrai įdomus dalykas – jie be gliuteno, švelnaus skonio, visiškai atitinka kvietinių miltų savybes ir jų reikia nedaug. 

Puode išlydome kokosų aliejų su medumi. Į mišinį suberiame prieskonius – galima juos susimaišyti namuose (būtinai reikia cinamono, kardamono, gvazdikėlių ir džiovinto imbiero) arba nusipirkti jau paruoštą mišinį. Karštuose riebaluose pabuvę prieskoniai ypač gerai atskleidžia savo nuostabų aromatą. Jei norite sumažinti angliavandenių skaičių, vietoj medaus naudokite becukrį medaus skonio sirupą (pvz.: Nick’s).

Kokosų aliejaus, medaus ir prieskonių mišinį supilame į miltus, pridedame 1 kiaušinį ir 1 kiaušinio baltymą ir minkome, kol tešla taps visiškai vienalytė. Tešlą sudedame į maišelį ir trumpam įdedame į šaldiklį. Labai šaldyti nereikia, tik atvėsinti. Taip tešla taps lengviau kočiojama.

Atvėsintą tešlą kočiojame 4-5 mm plonumo sluoksniu. Geriausias pasaulyje išradimas šiam tikslui yra silikoniniai kilimėliai! Tarp jų tešla išsikočioja idealiai, visiškai neprilimpa ir sutaupo galybę neuronų. Jei tokių neturite – naudokite kepimo popierių. Nepamirškite svarbiausio ingrediento – kantrybės :).

Ant iškočiotos tešlos dedame namelio trafaretus. Juos geriausia išsipiešti ant kepimo popieriaus, nes paprastas popierius gali sudrėkti ir prilipti. Piešiame laisvai, kaip norisi, svarbu, kad visų detalių būtų po dvi – dvi poros vienodų sienų, dvi stogo pusės ir t.t.

 

Išpjautas detales šauname į iki 160 C įkaitintą orkaitę ir kepame su vėjeliu 7-10 min. Beje, kraščiukus apie išpjautas detales geriau palikti – jie apsaugo nuo deformacijos, o iškepus paprastai būna netrukus suvalgomi :).

Kai namelio detalės kiek apkepa, galima įstiklinti langus. Tam imame bet kokius becukrius ledinukus, juos pasmulkiname (aš naudoju “senovinį” mėsos plaktuką) ir pabarstome langelių išpjovose. Pakeičiame orkaitės funkciją į kaitinimą iš viršaus ir dar kepame 5-7 min. Saldainiai išsilydo ir atvėsę suformuoja gražų langų “stiklą”.

Iškeptas namelio detales pilnai atvėsiname ir tik tada išimame iš skardos. Beje, visa “statyba” ir “dekoru” geriausia užsiimti tuoj pat po kepimo, nes ilgiau palaikius meduoliai gali deformuotis. 

Glajui eritritolį sumalame kavamale iki labai smulkios pudros ir sumaišome su kiaušinio baltymu. Beje, geriau naudoti pasterizuotus kiaušinio baltymus iš pakelio, nei atskirtą kiaušinio baltymą, nes pastarajame gali būti mikrobinės taršos. Įlašiname kelis lašus citrinos sulčių. Glajus turi būti lengvai išspaudžiamas, bet ne per tirštas. Dekoravimui naudojame konditerinį maišelį arba tiesiog supilame į paprastą celofaninį maišelį ir prakerpame mažytę skylutę. Išpiešiame visas namelio detales pagal savo supratimą ir fantaziją.  

Morališkai ruošiamės sudėtingiausiam darbui – STATYBOMS! Vietoj cemento naudosime becukrius ledinukus – juos dedame į sausą keptuvę ir išlydome iki skystos, tąsios masės.

Kiekvieną statybinio bloko kraštinę merkiame į lydytų saldainių masę ir skubiai glaudžiame prie klijuojamos dalies. Čia ir vėl prireiks svarbiausio ingrediento – KANTRYBĖS.

Siūles papildomai apdorojame glaistu ir leidžiame viskam pilnai išdžiūti.

Štai ir viskas. Belieka namelio viduje uždegti židinuką, įsipilti arbatos ir laukti šventų KALĖDŲ.

Viso namelio maistinė vertė nurodyta lentelėje. naudojau ledinukus su izomaltu ir stevija, kurie angliavandenių neturi. Jei naudosite ledinukus su maltitoliu – reikėtų įskaičiuoti ir juos. 

Skip to content