Lapių būna įvairių. Šita cukrinė, todėl kalba apie cukrinį diabetą ir technologijas.

Lietiniai blynai su varške ir uogomis

Lietiniai blynai su varške ir uogomis. - Cukrinė Lapė -
8 blynams reikės:
  • 120 g maskarponės;
  • 4 kiaušiniai;
  • 100 g migdolų miltų;
  • 30 g kokosų pieno arba grietinėlės;
  • 400 g kreminės varškės (President, 4 %);
  • Skysto saldiklio;
  • Vanilės;
  • Vyšnių ar kitų uogų pagal norą;
  • Aliejaus apkepimui.

Energetinė vertė:

225 kcal

Angliavandeniai:

5 g

iš jų cukrus:

3 g

        skaidulos:

1 g

Baltymai:

13 g

Riebalai:

17 g

iš jų sotieji:

7 g

iš jų nesotieji:

10 g

Nuotraukoje matote du skirtingus blynus – geltonoje lėkštėje yra tradicinis lietinis iš kvietinių miltų tešlos, įdarytas lengvai pasaldintu (cukrumi) varškės kremu su vyšniomis, mėlynoje lėkštėje – MAM lietinis su migdolų miltais, įdarytas lengvai pasaldintu (stevija) varškės kremu su vyšniomis. 1 tradicinis blynas su miltais, pienu ir cukrumi turi apie: 25 g angliavandenių (iš jų cukraus 7 g), 10 g riebalų ir 10 g baltymų, 230 kcal. Tuo tarpu MAM blynas turi 5 g angliavandenių, 17 g riebalų ir 13 g baltymų, 225 kcal.

  Taigi, jei pasirinkote mėlynąją lėkštę, išsukite maskarponę su kiaušiniais, suberkite migdolų miltus, išmaišykite ir palikite pastovėti 20 min. Per tą laiką varškę išmaišykite su saldikliu ir uogomis (galite dėti bet kokių uogų ir vanilės arba supjaustyto obuolio ir cinamono, arba maltų aguonų ir migdolų esencijos, arba nieko nedėti). Įdarą galite pakeisti! Galite vynioti maltą virtą mėsą, dešreles, fermentinio sūrio gabaliukus ir viską, ką sugalvojate.

Į tešlą supilkite kokosų pieną ir išmaišykite. Vietoj kokosų pieno galite dėti bet kokį kitą augalinį pieną arba paprasčiausią grietinėlę (tinka ir 12 % grietinėlė, skirta kavai balinti). Tešla neturi būti tokia skysta, kaip kepant tradicinius lietinius, tačiau ir ne per tiršta. Jei tešla labai tiršta, įpilkite dar truputį kokosų pieno.

Kepkite keptuvėje lietiniams kepti, jokių riebalų pilti nereikia. Kadangi tešla tirštoka, keptuvėje ji pati plonai nepasiskirsto, todėl reikia tai padaryti šaukštu. Tačiau blynai gaunasi ploni ir elastingi. Iš nurodyto produktų kiekio gaunasi 8 blynai. Į juos suvyniojame įdarą ir apkepame ant aliejaus arba sviesto iki gražios, traškios plutelės.  Jei norite, saldžius blynus galite pagardinti lydytu juoduoju šokoladu.

Skip to content