Lapių būna įvairių. Šita cukrinė, todėl kalba apie cukrinį diabetą ir technologijas.

Karamelė

Karamelė. - Cukrinė Lapė -
  • 50 g lydyto sviesto;
  • 45 g eritrolio-stevijos mišinio arba kito saldiklio pagal skonį;
  • 5 g cukraus;
  • 250 g riebios grietinėlės.

Energetinė vertė:

1193 kcal

Angliavandeniai:

12 g

iš jų cukrus:

6 g

        skaidulos:

Baltymai:

5 g

Riebalai:

125 g

iš jų sotieji:

79 g

iš jų nesotieji:

46 g

Seniai seniai, gūdžiais sovietiniais laikais, mes virdavom karamelę. Iš cukraus ir grietinės, keptuvėje. Dažnai po to tekdavo tą keptuvę gremžti nagais ir dantimis, bet karamelė gaudavosi skani. Cukrus pasižymi reiškiniu, vadinamu karamelizacija – tai procesas, kai kaitinami cukraus kristalai (kurie yra taisyklingi) virsta amorfiška (netaisyklingos struktūros) mase. Kartu atsiranda gelsva – rusva ar ruda spalva, būdingas skonis ir kvapas.

Saldikliai, naudojami keto dietose ir MAM, deja, karamelizuotis negeba. Tačiau išvirti MAM karamelę galima! Šiame recepte yra cukraus – „net“ 5 gramai. Galite pasigaminti visiškai keto karamelės, t. y., nedėti nė kruopelės cukraus. Tačiau tie 5 g padaro mažytį stebuklą: jie suteikia visas tikros karamelės savybes. O galutiniame produkte iš viso yra tik 12 g angliavandenių.

Gaminimo eiga labai paprasta. Gilioje keptuvėje kaitiname lydytą sviestą (ghi) su cukrumi. Jei naudojate eritrolį – jį taip pat kaitinkite kartu. Jei naudosite skystą saldiklį (pvz.: stevijos lašus) – įmaišykite į grietinėlę. Galima naudoti ir paprastą sviestą, tačiau dėl jame esančio vandens, jis smarkiai putoja ir rūksta. Tuo tarpu ghi sviestas šyla ramiai. Temperatūrai kylant, cukrus išsilydo, todėl svieste atsiranda „balutės“.

Jos su sviestu nesimaišo, tačiau maišyti būtina nuolat, kitaip sviestas pradės degti. Kaitinti reikia apie 5 – 7 min., kol cukrus karamelizuosis ir „balutės“ nusidažys ruda spalva. Tada belieka supilti grietinėlę (su skystu saldikliu, jei tokį naudojate) ir intensyviai maišyti toliau. Masė iš pradžių labai putoja, tačiau po kurio laiko pradeda tirštėti ir putų vis mažėja.

Kai karamelė tampa norimos spalvos ir tirštumo, galima supilti ją į indelį ir kartkartėmis išmaišyti, kol visiškai atvės. Karamelę galima laikyti šaldytuve, tačiau ten ji gali sukietėti ir išsisluoksniuoti. Jei taip atsitiktų, tereikia prieš naudojant truputį pašildyti ir išmaišyti. Na, o kur naudoti karamelę turbūt pasakoti nereikia.

Karamelė. - Cukrinė Lapė -
Skip to content