Tai, ką valgome

Kas negerai su eritritoliu?
Eritrolis – tai plačiai naudojamas saldiklis, glikemijos neveikiantis cukraus pakaitalas. Bet tam, kad šiuo teiginiu neabejoti, reikia panagrinėti, ką apie tai sako mokslas.

Ekskursija į dilgėlyną
Didžioji dilgėlė (Urtica dioica) yra nuostabus augalas, kurio visos dalys (lapai, žiedai, sėklos, šaknys) naudojami vaistingoms arbatoms, o jaunų ūglių viršūnėlės – maistui. Kaip naudoti dilgėles? Ar dilgėlė yra “stebuklingas vaistas nuo diabeto”? Ar dilgėlė “tirština” kraują, kaip kartais rašoma interneto šaltiniuose?

Apie žoleles ir stebuklus
Vaistingieji augalai nuo seno yra žmogaus maisto ir gydymo racione. Jie gali būti puiki pagalbinė priemonė gydant įvairias ligas, Tačiau fitoterapijos entuziastai ir (ypač) liaudies medicinos žinovai dažnai linkę pervertinti vaistinių augalų naudą arba nuvertinti jų naudojimo riziką – ir kalbant apie cukrinį diabetą ši problema yra labai opi.

Pakelkime taurę linksmybės!
Diabetas ir alkoholis. Koks alkoholio kiekis yra saugus? Kaip veikia alkoholis? Kokios yra pagrindinės alkoholinių gėrimų rūšys? Ar geriau nealkoholinis? Ne tokie akivaizdūs alkoholio poveikiai?

Apie cukrų ir saldiklius
Ar produktai “be cukraus” tikrai yra be cukraus? Kas yra saldikliai ir kokie pavojai juose slypi?

Low carb ar ne low carb? – štai klausimas
Apie diabetą ir angliavandenius. Ar tikrai angliavandeniai yra būtini? Ar tikrai kūno svoris didėja nuo riebalų? Ką žmogaus organizme veikia gliukozė?

O, rėibybė rėibybė…
Cukrinės Lapės straipsnis apie diabetą ir riebalus. Koks yra riebalų vaidmuo žmogaus maiste? Kokių rūšių yra riebalai? Kokia yra cholesterolio žala ir nauda? Kas sukelia aterosklerozę?

Picos matematika
Itališka pica yra KAŽKAS TOKIO. Ji neužmaskuota kalnu sūrio, kaip amerikietiška (ir lietuviška, deja), jos pakraštėliai traškūs, o centras beveik skystas, ji kvepia alyvų aliejum ir Toskanos žolelėm… Ji dažniausiai tragiškai veikia glikemiją! Nes pica – ne tik angliavandeniai, bet ir riebalai, ir baltymai. Ir jiems visiems REIKIA insulino.

Baltymai, inkstai ir glikemija
Šiai dienai mokslas neturi įrodymų, kad baltymai maiste gali pažeisti inkstus. Kas tikrai juos pažeidžia – tai diabetas, tiksliau hiperglikemija. Hiperglikemija sukelia kraujagyslių sienelių uždegimą, dėl kurio jos storėja ir randėja. Dėl hiperglikemijos vyksta baltymų glikacija (žinomiausias yra glikuotas hemoglobinas, tačiau prisijungti gliukozės molekules gali ir kiti baltymai).

Cukrus ir fruktozė
Cukrus, gliukozė, fruktozė – kaip skiriasi jų poveikis sergantiems diabetu?

Low carb ar keto?
Kaip angliavandenių kiekio sumažinimas maiste gali pagerinti Jūsų diabeto (tiek T1, tiek T2) kontrolę?