Tai, ką valgome

Dilgėlės krepšelyje

Ekskursija į dilgėlyną

Didžioji dilgėlė (Urtica dioica) yra nuostabus augalas, kurio visos dalys (lapai, žiedai, sėklos, šaknys) naudojami vaistingoms arbatoms, o jaunų ūglių viršūnėlės – maistui. Kaip naudoti dilgėles? Ar dilgėlė yra “stebuklingas vaistas nuo diabeto”? Ar dilgėlė “tirština” kraują, kaip kartais rašoma interneto šaltiniuose?

Skaityti toliau... »
Dilgėlės

Apie žoleles ir stebuklus

Vaistingieji augalai nuo seno yra žmogaus maisto ir gydymo racione. Jie gali būti puiki pagalbinė priemonė gydant įvairias ligas, Tačiau fitoterapijos entuziastai ir (ypač) liaudies medicinos žinovai dažnai linkę pervertinti vaistinių augalų naudą arba nuvertinti jų naudojimo riziką – ir kalbant apie cukrinį diabetą ši problema yra labai opi.

Skaityti toliau... »
Alkoholinis gėrimas

Pakelkime taurę linksmybės!

Diabetas ir alkoholis. Koks alkoholio kiekis yra saugus? Kaip veikia alkoholis? Kokios yra pagrindinės alkoholinių gėrimų rūšys? Ar geriau nealkoholinis? Ne tokie akivaizdūs alkoholio poveikiai?

Skaityti toliau... »
Cepelinai

O, rėibybė rėibybė…

Cukrinės Lapės straipsnis apie diabetą ir riebalus. Koks yra riebalų vaidmuo žmogaus maiste? Kokių rūšių yra riebalai? Kokia yra cholesterolio žala ir nauda? Kas sukelia aterosklerozę?

Skaityti toliau... »
Pica

Picos matematika

Itališka pica yra KAŽKAS TOKIO. Ji neužmaskuota kalnu sūrio, kaip amerikietiška (ir lietuviška, deja), jos pakraštėliai traškūs, o centras beveik skystas, ji kvepia alyvų aliejum ir Toskanos žolelėm… Ji dažniausiai tragiškai veikia glikemiją! Nes pica – ne tik angliavandeniai, bet ir riebalai, ir baltymai. Ir jiems visiems REIKIA insulino.

Skaityti toliau... »
Šašlykai

Baltymai, inkstai ir glikemija

Šiai dienai mokslas neturi įrodymų, kad baltymai maiste gali pažeisti inkstus. Kas tikrai juos pažeidžia – tai diabetas, tiksliau hiperglikemija. Hiperglikemija sukelia kraujagyslių sienelių uždegimą, dėl kurio jos storėja ir randėja. Dėl hiperglikemijos vyksta baltymų glikacija (žinomiausias yra glikuotas hemoglobinas, tačiau prisijungti gliukozės molekules gali ir kiti baltymai).

Skaityti toliau... »