Lapių būna įvairių. Šita cukrinė, todėl kalba apie cukrinį diabetą ir technologijas.

Kukulaičiai su grybais

2 porcijoms reikės:
  • 250 g sausos varškės;
  • 1 kiaušinio;
  • 30 g bambukų miltų;
  • 20 g gysločių luobelių;
  • 30 g džiovintų grybų;
  • 20 g aliejaus ar sviesto kepimui;
  • 50 g gerai besilydančio sūrio (gali būti ir pelėsinis);
  • druskos, pipirų ar kitų prieskonių – pagal skonį.
 

Energetinė vertė:

377 kcal

Angliavandeniai:

8 g

iš jų cukrus:

5 g

        skaidulos:

18 g

Baltymai:

39 g

Riebalai:

21 g

iš jų sotieji:

12 g

iš jų nesotieji:

9 g

Kartą pabandžiau išvirti varškės virtinukų be kvietinių miltų. Gysločių luobelės pasitaikė rausvėjančios – tai visiškai natūralus ir niekam nepavojingas reiškinys, bet patiekalo spalva kartais gali dėl to nuvilti. Tai štai, virtinukai gavosi keistokos spalvos, bet tikrai skanūs. Jų skonis lengvai priminė džiovintų grybų skonį padažuose, todėl pagalvojau, kad gal būtų visai įdomu tą skonį pastiprinti tiesiog pridėjus džiovintų grybų. Ir taip atsirado šis receptas. Darbo daugiau nei su paprastais “birbyzais”, bet rezultatas nudžiugino visus ragavusius.

Tešlai tiesiog sumaišome visus ingredientus ir paliekame bent 20 min. pastovėti. Tai būtina, nes per tą laiką gysločių luobelės ir bambukų miltai sugeria perteklinę drėgmę ir tešla tampa elastinga bei reikiamos tekstūros. Jei palaukus tešla vis dar per lipni ar trupanti – įdėkite daugiau bambukų miltų!

Užkaičiame didelį puodą pasūdyto vandens.

Džiovintus grybus išverdame ir smulkiai supjaustome. Trumpai pakepinam ant sviesto ar aliejaus, pasūdom, papipirinam pagal skonį ir sumaišome su sūriu. Jei mėgstate – galima dėti smulkiai sukapoto ir pakepinto svogūno.

Iš tešlos darome “blynelius”, į juos įdedame įdaro ir kruopščiai “supakuojame”. Mano kukuliai gavosi cepelinų pavidalo :).

Verdame apie 20 min., kol kukuliai išners į paviršių ir išsipūs. Jei liko grybų įdaro, iš jų galima sukurti padažą, jei neliko – puikiai tiks graikiškas jogurtas.

Skanaus!

Skip to content