Lapių būna įvairių. Šita cukrinė, todėl kalba apie cukrinį diabetą ir technologijas.

Kūčiukai 2021

  • 200 ml nesaldinto migdolų (ar kitokio augalinio) pieno;
  • 10 g cukraus (mielėms);
  • 7 g sausų mielių arba 25 g šviežių;
  • 30 g kukurūzų miltų arba bulvių krakmolo;
  • 2 kiaušiniai;
  • saldiklio pagal skonį;
  • 40 g bambukų miltų;
  • 100 g aguonų;
  • 300 g migdolų miltų;
  • 0,5 arb. š. sodos.

Energetinė vertė:

428 kcal

Angliavandeniai:

8 g

iš jų cukrus:

4 g

        skaidulos:

4 g

Baltymai:

18 g

Riebalai:

36 g

iš jų sotieji:

3 g

iš jų nesotieji:

33 g

Mažai angliavandenių turinčius kūčiukus kepu jau ne pirmus metus (ankstesnis receptas yra čia). Bet šiemet nusprendžiau, kad sviestas ir maskarponė geriau telieka Kalėdų tortui, o ne Kūčių vakarienei. Todėl šių metų receptas yra itin artimas tradiciniams kūčiukams, tik miltai netradiciniai.

Nesaldintą migdolų pieną su truputį pašildome – vos vos, kad pirštas jaustų šilumą, bet nedegtų. Dedame mieles. Jei naudosite sausas mieles – tiesiog suberkite jas kartu su cukrumi ir išmaišykite. Jei naudosite šviežias mieles – jas ištrinkite su cukrumi ir tada sumaišykite su pienu. Įsijokite kukurūzų miltus arba bulvių krakmolą ir gerai išplakite, kad nebūtų gumuliukų. Indą su mišiniu pastatykite šiltai maždaug pusvalandžiui. Po kurio laiko turite pamatyti daugybę burbulų – tai ženklas, kad mielės gyvos ir jau doroja cukrų. 

Į mielių tyrelę įmuškite kiaušinius, suberkite aguonas, pusę migdolų miltų ir bambuko miltus. Jei bambukų neturite – naudokite kokosų miltus, bet jie duoda specifinį skonį ir yra sprangesni, nei bambukai. Viską išmaišykite ir vėl padėkite pusvalandžiui šiltai (puikiai tinka karšto vandens vonelė arba radijatorius).

Kai tešla ir vėl taps pilna burbulų – sudėkite likusius migdolų miltus, įberkite sodos (arba kepimo miltelių). Sodos galima ir nedėti, nes tešlą išpureno mielės. Bet ji šiek tiek nugesina mielėms veikiant susidariusią rūgštį, todėl kepinukai gaunasi švelnesnio skonio.

Tešlą gerai išmaišome. Jei norite saldžių – galima įlašinti stevijos ar įmaišyti kelis šaukštus eritritolio. Tačiau kūčiukai visai skanūs ir be jokio saldiklio. Tešla nebus nei kieta, nei kočiojama, bet turėtų gerai laikyti formą ir netežti.

Kepimo skardą patepame bekvapiu aliejumi ir sudėliojame tešlos gumuliukus. 

Kepame 160-170 C orkaitėje apie 10-15 min., kol gražiai paruduos.

Iš tokio produktų kiekio gaunasi apie 600 g kūčiukų. Jų 100 g maistinė vertė nurodyta lentelėje. 

Skip to content