Technologijos

ATTD 2022 naujienos

2022 m. balandžio 27-30 dienomis įvyko Pažangiųjų diabeto technologijų ir gydymo konferencija ATTD (Advanced Technologies & Treatment for Diabetes). Po Covid-19 pandemijos nulemtos pertraukos (pernai šis

Skaityti toliau... »

VIENAS rimtas pokytis

NGJ – svarbūs, bet ne visiems prieinami Kai užsienyje gyvenantiems draugams, suprantantiems, kaip neapsakomai svarbūs optimaliai diabeto kontrolei yra nuolatiniai gliukozės jutikliai (sensoriai), papasakodavau, kad

Skaityti toliau... »

Žemyn upe

Plaukimas baidare yra vienas smagiausių vasaros užsiėmimų. Lietuvoje daug upių, tinkamų pasiplaukiojimui – „savo“ upę atras tiek pirmą kartą sėdantys į baidarę, tiek ieškantys sraunios tėkmės su kliūtimis. O kad žygio nesugadintų nesklandumai, susiję su diabeto kontrolei naudojamomis technologijomis, pakanka žinoti keletą svarbių dalykų.

Skaityti toliau... »
Grafikas

Statistinė diabeto analizė

Šiame straipsnyje diabetą analizuosime statistiškai. Tik tai nebus ta statistika, kurios duomenis renka gydytojai ir politikai. Tai būtent Jūsų diabeto statistika, kuriai visus duomenis teikia sensorius (NGJ).

Skaityti toliau... »
Medtrum S7 sensorius

Mėnuo su Medtrum S7

štai atsirado naujiena – Medtrum S7. Nepriklausomas (nepririštas prie jokios pompos, reikia tik išmanaus telefono – tinka beveik bet kuris modelis), vidutinės kainos (pigiu pavadinti negalima, bet kaina dar adekvati), paprastai ir greitai įsigyjamas.

Skaityti toliau... »

Kaip veikia NGJ ir kuo jie skiriasi

Nuolatinis gliukozės jutiklis – NGJ (CGM) – tai prietaisas, leidžiantis realiu laiku nepertraukiamai stebėti jį nešiojančio žmogaus glikemiją. Skirtingai nei gliukomačio juostelės, NGJ rodo ne tik momentinę glikemiją, bet ir jos kitimo kreivę bei tendencijas.

Skaityti toliau... »

Kas meluoja geriau?

Ilgus dešimtmečius pagrindinė priemonė ir “auksinis standartas” buvo gliukomatis su juostelėmis. Kodėl tikėtina, kad netolimoje ateityje juos galutinai išstums nuolatiniai gliukozės jutikliai (CGM)?

Skaityti toliau... »
AndroidAPS programėlė

Closed Loop arba Kaip pasidaryti dirbtinę kasą?

Dirbtine kasa vadinama medicininių prietaisų ir kompiuterinio algoritmo kombinacija, kuri imituoja sveikos kasos darbą. Dirbtinę kasą (DK) sudaro 4 komponentai: 1. NGJ; 2. Kompiuteriu (telefonu ar kitu prietaisu) valdomas algoritmas; 3. Insulino pompa; 4. Pacientas. Kaip ji gali padėti diabetu sergančiam žmogui? Kaip ją pasidaryti pačiam?

Skaityti toliau... »

Pompų džiunglės

Apie diabetą ir insulino pompas. Kokios yra insulino pompos Lietuvoje? Kokie jų techniniai parametrai? Kokios infuzinės sistemos ir baterijos jose naudojamos? Kos yra jų ryšio duomenų perdavimo mechanizmas?

Skaityti toliau... »