Lapių būna įvairių. Šita cukrinė, todėl kalba apie cukrinį diabetą ir technologijas.
0
0,00 
0 items
No products in the cart.

Technologijos

Omnipod insulino pompa, priklijuota ant nugaros

Belaidžių pompų pasaulis

Belaidės (angl. wireless) technologijos jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Mes ne tik kasdien naudojamės WiFi, mobiliaisiais ryšiais, sumokame už pirkinius bekontaktėmis NFC banko

Skaityti toliau... »

Pompų džiunglės

Apie diabetą ir insulino pompas. Kokios yra insulino pompos Lietuvoje? Kokie jų techniniai parametrai? Kokios infuzinės sistemos ir baterijos jose naudojamos? Kos yra jų ryšio duomenų perdavimo mechanizmas?

Skaityti toliau... »

Kas meluoja geriau?

Ilgus dešimtmečius pagrindinė priemonė ir “auksinis standartas” buvo gliukomatis su juostelėmis. Kodėl tikėtina, kad netolimoje ateityje juos galutinai išstums nuolatiniai gliukozės jutikliai (CGM)?

Skaityti toliau... »

ATTD 2022 naujienos

2022 m. balandžio 27-30 dienomis įvyko Pažangiųjų diabeto technologijų ir gydymo konferencija ATTD (Advanced Technologies & Treatment for Diabetes). Po Covid-19 pandemijos nulemtos pertraukos (pernai šis

Skaityti toliau... »

VIENAS rimtas pokytis

Dėmesio! Cukrinė Lapė neatstovauja sensorių gamintojo DexCom, Inc. ir nėra susaistyta jokiais įsipareigojimais. Tačiau mielai naudoja Dexcom One sensorius, gautus pagal kompensuojamą receptą 🙂 Sensoriai

Skaityti toliau... »

Žemyn upe

Plaukimas baidare yra vienas smagiausių vasaros užsiėmimų. Lietuvoje daug upių, tinkamų pasiplaukiojimui – „savo“ upę atras tiek pirmą kartą sėdantys į baidarę, tiek ieškantys sraunios tėkmės su kliūtimis. O kad žygio nesugadintų nesklandumai, susiję su diabeto kontrolei naudojamomis technologijomis, pakanka žinoti keletą svarbių dalykų.

Skaityti toliau... »
Grafikas

Statistinė diabeto analizė

Šiame straipsnyje diabetą analizuosime statistiškai. Tik tai nebus ta statistika, kurios duomenis renka gydytojai ir politikai. Tai būtent Jūsų diabeto statistika, kuriai visus duomenis teikia sensorius (NGJ).

Skaityti toliau... »

Kaip veikia NGJ ir kuo jie skiriasi

Nuolatinis gliukozės jutiklis – NGJ (CGM) – tai prietaisas, leidžiantis realiu laiku nepertraukiamai stebėti jį nešiojančio žmogaus glikemiją. Skirtingai nei gliukomačio juostelės, NGJ rodo ne tik momentinę glikemiją, bet ir jos kitimo kreivę bei tendencijas.

Skaityti toliau... »
Dirbtinės kasos sistemos dalys: telefonas, pompa ir sensorius

Closed Loop arba Kaip pasidaryti dirbtinę kasą?

Dirbtine kasa vadinama medicininių prietaisų ir kompiuterinio algoritmo kombinacija, kuri imituoja sveikos kasos darbą. Dirbtinę kasą (DK) sudaro 4 komponentai: 1. NGJ; 2. Kompiuteriu (telefonu ar kitu prietaisu) valdomas algoritmas; 3. Insulino pompa; 4. Pacientas. Kaip ji gali padėti diabetu sergančiam žmogui? Kaip ją pasidaryti pačiam?

Skaityti toliau... »
Skip to content