Lapių būna įvairių. Šita cukrinė, todėl kalba apie cukrinį diabetą ir technologijas.

Daržovių košė

1 porcijai:
  • 200-300 g pasirinktų nekrakmolingų daržovių;
  • 50 g tepamo sūrio (Philadelphia tipo);
  • 10 g ghi sviesto;
  • druskos, prieskonių pagal skonį.

Energetinė vertė:

232 kcal

Angliavandeniai:

8 g

iš jų cukrus:

2 g

        skaidulos:

6 g

Baltymai:

5 g

Riebalai:

20 g

iš jų sotieji:

14 g

iš jų nesotieji:

6 g

Visi puikiai pažįsta ir mėgsta bulvių košę. Žinoma, nieko blogo ja retkarčiais pasimėgauti, nors angliavandenių skaičiavimas gali rimtai pagadinti valgymo malonumą, bet kartais tikrai verta. Tačiau norint pasigaminti sotaus ir gardaus garnyro prie mėsos, žuvies ar grybų, visai nebūtina naudoti bulvių. Jei dar neragavote, pabandykite ir tikrai nustebsite, kokią skanią košę galima išvirti iš BET KURIŲ nekrakmolingų daržovių: baltagūžių kopūstų, kalafijorų, šparaginių pupelių, ropių, cukinijos, moliūgo ir pan. 

Tiesa, tokiai košei pagaminti reikia įrankio, šiek tiek galingesnio nei bulvių grūstuvas. Išvirusias bulves galima net šakute paversti į košę, bet skaidulingos nekrakmolingos daržovės taip lengvai nepasiduoda. Taigi reikia elektrinio smulkintuvo (blenderio).

Išverdame pasirinktas daržoves nedideliame kiekyje vandens, gerai nusunkiame (kitaip košė bus per daug skysta) ir kruopščiai malame iki vienalytės masės.

Tada pagardiname tepamu sūreliu, druska, prieskoniais ir sviestu.

Viskas!

P. s. daržovių nemėgstantys vaikai prieš šią košę dažniausiai irgi kapituliuoja. Ypač jei šalia įsitaiso simpatiškas aštuonkojis iš kokybiškos mėsos dešrelės 🙂

Skip to content