Lapių būna įvairių. Šita cukrinė, todėl kalba apie cukrinį diabetą ir technologijas.

Dilgėlių lietiniai

8 blynams reikės:
  • 150 dilgėlių masės arba 250 g žalių špinatų;
  • 50 g maskarponės;
  • 4 kiaušinių;
  • 4 kiaušinių baltymų.

Energetinė vertė:

89 kcal

Angliavandeniai:

2 g

iš jų cukrus:

1 g

        skaidulos:

1 g

Baltymai:

9 g

Riebalai:

5 g

iš jų sotieji:

3 g

iš jų nesotieji:

2 g

Šitas receptas yra visiškai atradimas man pačiai. Originalioje (kažkur internete pamatytoje) versijoje naudojami špinatai. Špinatai špinatais, o man dilgėlės yra ir skaniau, ir įdomiau, ir… jų sezonas gali niekada nesibaigti užsišaldžius paruoštą dilgėlių masę. Jei dilgėlės nėra jūsų favoritas, naudokite špinatus: egzotiška blynelių spalva ir lengvas pagaminimas garantuoti!

Gaminimas nusakomas dviem žodžiais: sumesti ir sumaišyti. Tam geriausiai tinka blenderis – į jį dedame visus produktus ir gerai sumalame iki apytirštės vienalytės masės. Nors šitie blynai pretenduoja vadintis lietiniais, jų tešla tikrai negali būti tokia skysta, kaip tradiciniams lietiniams su aukščiausios rūšies kvietiniais miltais. Paruoštą tešlą samčiu pilame į įkaitintą keptuvę ir gerai išsklaidome. Pirmajam blynui gali prireikti keptuvę patepti aliejumi, visiems kitiems to daryti nereikia. Trumpai pakepus vieną pusę blyną atsargiai apverčiame. Tradicinius lietinius galima akrobatiškai versti ore, tačiau šitiems dilgėliniams blynams aš naudoju keptuvės dangtį be jokios akrobatikos.

Iškepti lietiniai yra elastingi, ne tokie ploni kaip tradiciniai, bet puikiai tinkami įdarui vynioti. Na, o įdaras yra jau kiekvieno asmeninis reikalas – gal naudosite maltą virtą mėsą, gal daržoves ar sūrį. Suvyniotus blynus galima dar kartą apketi (ypač jei naudojate įdarui sūrį) arba blynus galima naudoti vietoj lavašo ir tada jau fantazijai apskritai nėra ribų.

Skanaus!

P.s. lentelėje nurodyta 1 blyno maistinė vertė BE ĮDARO.

Skip to content