Lapių būna įvairių. Šita cukrinė, todėl kalba apie cukrinį diabetą ir technologijas.
0
0,00 
0 items
No products in the cart.

Cukrinės Lapės straipsniai

Omnipod insulino pompa, priklijuota ant nugaros

Belaidžių pompų pasaulis

Belaidės (angl. wireless) technologijos jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Mes ne tik kasdien naudojamės WiFi, mobiliaisiais ryšiais, sumokame už pirkinius bekontaktėmis NFC banko

Skaityti toliau... »

Pompų džiunglės

Apie diabetą ir insulino pompas. Kokios yra insulino pompos Lietuvoje? Kokie jų techniniai parametrai? Kokios infuzinės sistemos ir baterijos jose naudojamos? Kos yra jų ryšio duomenų perdavimo mechanizmas?

Skaityti toliau... »

Kas meluoja geriau?

Ilgus dešimtmečius pagrindinė priemonė ir “auksinis standartas” buvo gliukomatis su juostelėmis. Kodėl tikėtina, kad netolimoje ateityje juos galutinai išstums nuolatiniai gliukozės jutikliai (CGM)?

Skaityti toliau... »
Bulvės kaip krakmolo šaltinis

Krakmolas ir jo rūšys

Mes visi valgome sudėtinius angliavandenius. Visi, net uoliausi karnivorai (mėsos valgytojai). Visavalgiai, žaliavalgiai, vegetarai ir veganai daugiausiai suvalgo pagrindinio augalų sudėtinio angliavandenio – krakmolo. Tad

Skaityti toliau... »

Insulino homeopatija

Mes visi norime, kad maistui suleistas insulinas pradėtų veikti kuo greičiau. Tai, kaip greitai pradės veikti suleistas insulinas labiausiai priklauso nuo paties pirmojo etapo – absorbcijos. O ji, savo ruožtu, labai priklauso nuo to, kur ir kiek insulino suleidžiame.

Skaityti toliau... »

ATTD 2022 naujienos

2022 m. balandžio 27-30 dienomis įvyko Pažangiųjų diabeto technologijų ir gydymo konferencija ATTD (Advanced Technologies & Treatment for Diabetes). Po Covid-19 pandemijos nulemtos pertraukos (pernai šis

Skaityti toliau... »

VIENAS rimtas pokytis

Dėmesio! Cukrinė Lapė neatstovauja sensorių gamintojo DexCom, Inc. ir nėra susaistyta jokiais įsipareigojimais. Tačiau mielai naudoja Dexcom One sensorius, gautus pagal kompensuojamą receptą 🙂 Sensoriai

Skaityti toliau... »

(Ne)pažįstamas insulinas

Paradoksalu, bet gyvybiškai būtina medžiaga, vadinamą insulinu, dažniausiai susidomime tik jo netekę. Biologijos pamokose mokykloje, be abejo, apie insuliną kalbama, net užsimenama, kad jei kasa

Skaityti toliau... »

Žemyn upe

Plaukimas baidare yra vienas smagiausių vasaros užsiėmimų. Lietuvoje daug upių, tinkamų pasiplaukiojimui – „savo“ upę atras tiek pirmą kartą sėdantys į baidarę, tiek ieškantys sraunios tėkmės su kliūtimis. O kad žygio nesugadintų nesklandumai, susiję su diabeto kontrolei naudojamomis technologijomis, pakanka žinoti keletą svarbių dalykų.

Skaityti toliau... »

Profilaktiniai kraujo tyrimai. I dalis

Pirmoje temos dalyje aptarsime, kodėl svarbu atlikti profilaktinius kraujo tyrimus visiems sveikiems žmonėms, o ypač – sergantiems cukriniu diabetu. Kaip nustatomos normos ribos ir ką jos reiškia? Kas yra bendras kraujo tyrimas ir ką būtinai turime žinoti apie geležies kiekį kraujyje?

Skaityti toliau... »
Greitis

Kiek greitai yra greitai?

Šis straipsnis yra apie insulino tipus: kuo skiriasi trumpo ir greito veikimo insulinas? ką reiškia “ultra-greitas veikimas”? kodėl taip svarbu žinoti insulino veikimo trukmę? kuo

Skaityti toliau... »
Grafikas

Statistinė diabeto analizė

Šiame straipsnyje diabetą analizuosime statistiškai. Tik tai nebus ta statistika, kurios duomenis renka gydytojai ir politikai. Tai būtent Jūsų diabeto statistika, kuriai visus duomenis teikia sensorius (NGJ).

Skaityti toliau... »
Dilgėlės krepšelyje

Ekskursija į dilgėlyną

Didžioji dilgėlė (Urtica dioica) yra nuostabus augalas, kurio visos dalys (lapai, žiedai, sėklos, šaknys) naudojami vaistingoms arbatoms, o jaunų ūglių viršūnėlės – maistui. Kaip naudoti dilgėles? Ar dilgėlė yra “stebuklingas vaistas nuo diabeto”? Ar dilgėlė “tirština” kraują, kaip kartais rašoma interneto šaltiniuose?

Skaityti toliau... »
Dilgėlės

Apie žoleles ir stebuklus

Vaistingieji augalai nuo seno yra žmogaus maisto ir gydymo racione. Jie gali būti puiki pagalbinė priemonė gydant įvairias ligas, Tačiau fitoterapijos entuziastai ir (ypač) liaudies medicinos žinovai dažnai linkę pervertinti vaistinių augalų naudą arba nuvertinti jų naudojimo riziką – ir kalbant apie cukrinį diabetą ši problema yra labai opi.

Skaityti toliau... »

Kaip veikia NGJ ir kuo jie skiriasi

Nuolatinis gliukozės jutiklis – NGJ (CGM) – tai prietaisas, leidžiantis realiu laiku nepertraukiamai stebėti jį nešiojančio žmogaus glikemiją. Skirtingai nei gliukomačio juostelės, NGJ rodo ne tik momentinę glikemiją, bet ir jos kitimo kreivę bei tendencijas.

Skaityti toliau... »
Alkoholinis gėrimas

Pakelkime taurę linksmybės!

Diabetas ir alkoholis. Koks alkoholio kiekis yra saugus? Kaip veikia alkoholis? Kokios yra pagrindinės alkoholinių gėrimų rūšys? Ar geriau nealkoholinis? Ne tokie akivaizdūs alkoholio poveikiai?

Skaityti toliau... »

Ketonai: baubas ar draugas?

Klaidingai manoma, kad valgant mažai angliavandenių, organizme prasidėjusi ketonų sintezė sukels ketoacidozę. Ketoacidozės baimė yra tokia gaji, kad gydytojai dažnai griežtai rekomenduoja savo T1 pacientams valgyti didelius kiekius angliavandenių, net puikiai suvokdami, kad tokia dieta labai sunkiai suderinama su optimalia diabeto kontrole. Beje, ketonai visiškai nebaugina nediabetinės visuomenės, o keto dietos ir MAM šalininkai dažnai tikrina ketonų kiekį savo kraujyje ar šlapime visai ne dėl to, kad jų vengia, o dėl to, kad siekia jų koncentracijos padidėjimo. Ar tai reiškia, kad diabetas kažkaip specifiškai paverčia ketonus blogiu? Tikrai ne.

Skaityti toliau... »
Dirbtinės kasos sistemos dalys: telefonas, pompa ir sensorius

Closed Loop arba Kaip pasidaryti dirbtinę kasą?

Dirbtine kasa vadinama medicininių prietaisų ir kompiuterinio algoritmo kombinacija, kuri imituoja sveikos kasos darbą. Dirbtinę kasą (DK) sudaro 4 komponentai: 1. NGJ; 2. Kompiuteriu (telefonu ar kitu prietaisu) valdomas algoritmas; 3. Insulino pompa; 4. Pacientas. Kaip ji gali padėti diabetu sergančiam žmogui? Kaip ją pasidaryti pačiam?

Skaityti toliau... »
Cepelinai

O, rėibybė rėibybė…

Cukrinės Lapės straipsnis apie diabetą ir riebalus. Koks yra riebalų vaidmuo žmogaus maiste? Kokių rūšių yra riebalai? Kokia yra cholesterolio žala ir nauda? Kas sukelia aterosklerozę?

Skaityti toliau... »
Pica

Picos matematika

Itališka pica yra KAŽKAS TOKIO. Ji neužmaskuota kalnu sūrio, kaip amerikietiška (ir lietuviška, deja), jos pakraštėliai traškūs, o centras beveik skystas, ji kvepia alyvų aliejum ir Toskanos žolelėm… Ji dažniausiai tragiškai veikia glikemiją! Nes pica – ne tik angliavandeniai, bet ir riebalai, ir baltymai. Ir jiems visiems REIKIA insulino.

Skaityti toliau... »
Šašlykai

Baltymai, inkstai ir glikemija

Šiai dienai mokslas neturi įrodymų, kad baltymai maiste gali pažeisti inkstus. Kas tikrai juos pažeidžia – tai diabetas, tiksliau hiperglikemija. Hiperglikemija sukelia kraujagyslių sienelių uždegimą, dėl kurio jos storėja ir randėja. Dėl hiperglikemijos vyksta baltymų glikacija (žinomiausias yra glikuotas hemoglobinas, tačiau prisijungti gliukozės molekules gali ir kiti baltymai).

Skaityti toliau... »

Aistros dėl HbA1c

HbA1c arba glikuoto hemoglobino tyrimas pažįstamas kiekvienam CD pacientui. Kaip ir visame, kas susiję su diabetu, šio tyrimo interpretacijose atsiranda vietos daugeliui nesusipratimų. Todėl laikas išsiaiškinti ir paaiškinti, kas šioje santrumpoje taip, o kas ne visai.

Skaityti toliau... »
Skip to content