Lapių būna įvairių. Šita cukrinė, todėl kalba apie cukrinį diabetą ir technologijas.

Kopūstanija

6 porcijoms reikės:

  • 0,8 – 1 kg kopūsto;
  • 600 g maltos mėsos (kalakutienos, vištienos arba jautienos);
  • 1 svogūno;
  • 2 saldžiųjų paprikų;
  • 2 didelių pomidorų;
  • 250 g pomidorų padažo;
  • 2-3 v. šaukštai alyvuogių aliejaus;
  • 400 g mocarelos sūrio, pjaustyto riekutėmis arba tarkuoto;
  • Druskos ir mėgiamų mėsos prieskonių.

Energetinė vertė:

438 kcal

Angliavandeniai:

13 g

iš jų cukrus:

9 g

        skaidulos:

4 g

Baltymai:

38 g

Riebalai:

26 g

iš jų sotieji:

12 g

iš jų nesotieji:

14 g

Vieną gražų sekmadienio rytą pamačiau kieme didelį ryžą katiną, prisiminiau Garfildą ir užsimaniau lazanijos. Tada perverčiau keto ir low carb lazanijų receptus, nusivyliau (nes vietoj makaronų lakštų naudojama arba kiaušinienė su sūriu, arba migdolų miltų papločiai – vargo daug, o rezultatas nenuspėjamas) ir tada atėjo keista mintis – o jei vietoj makaronų panaudoti kopūstalapius?

Rezultatas pranoko visus lūkesčius. Ne, tai ne lazanija, tai kopūstanija :), bet patiekalas tikrai labai geras. Ir, svarbiausia, paruošiamas lengvai ir greitai.

Visų pirma kopūsto lapus gražiai atidaliname (kaip balandėliams), stambias gyslas išpjauname, o lapus sumetame į verdantį kiek pasūdytą vandenį. Ilgai virti nereikia, užtenka 2 minučių, po to galima išjungti kaitinimą ir uždengus dangčiu palikti dar 10 min. Tada nupilti vandenį ir truputį atvėsinti. Beje, jei lapai nevientisi ir sulūžinėję – nieko tokio. Čia juk ne balandėliai.

Įjungiame orkaitę kaisti ir ruošiame mėsos įdarą. Aš naudoju kalakutienos faršą, italai tradiciškai daro su jautiena, svarbu, kad mėsa būtų kokybiška ir neriebi. Gilioje keptuvėje ant aliejaus pakepiname svogūną, sudedame faršą, pasūdome ir maišome, kol jis tampa birus ir iškepęs. Tada sudedame smulkiai pjaustytas paprikas, pomidorus ir pomidorų padažą (galima naudoti ir kečupą, bet jame labai daug cukraus). Kadangi pomidorų padažų yra devynios galybės, rinkitės pagal kokybę ir sudėtį. Aš naudoju itališko stiliaus pomidorų padažą su česnakais (100 g yra 7,5 g angliavandenių). Kadangi kopūstanijoje nėra makaronų lakštų, kuriems reikia daug skysčio, kad išbrinktų, tai mėsos įdaro nereikia daryti skysto, pakaks tiek drėgmės, kiek jos išsiskiria iš mėsos ir pomidorų. Galiausiai viską pagardiname mėgiamais prieskoniais.

Į kepimo indą (naudoju stiklinį) pilame šiek tiek alyvuogių aliejaus, klojame sluoksnį kopūstų, dedame mėsos įdaro, pridengiame sūriu (galima naudoti riekutėmis pjaustytą arba tarkuotą), vėl perklojame kopūstais, vėl mėsa ir taip, kol viskas susisluoksniuos. Paskutinis sluoksnis turi būti kopūstų.  Truputį paspaudžiame, kad sluoksniai pavirstų į vieną visumą, ant viršaus paklojame mocarelos riekelių arba užbarstome tarkuoto sūrio ir – į orkaitę. 180 C kepame apie 25-30 min., kol viršus gražiai apskrus.

Iš nurodyto produktų kiekio gaunasi 6 sočios porcijos. Maistinė vertė gali kisti priklausomai nuo Jūsų naudojamų daržovių dydžio ir padažo saldumo, bet kopūstanija vistiek turės keletą kartų mažiau angliavandenių, nei lazanija, o skonis – na, pasigaminkit ir paragaukit, manau, kad net Garfildas būtų patenkintas!

Skip to content