Lapių būna įvairių. Šita cukrinė, todėl kalba apie cukrinį diabetą ir technologijas.
0
0,00 
0 items
No products in the cart.

Pilki aguonų atspalviai

Aguonos
  • 300 g maltų aguonų;
  • 3 kiaušinių;
  • 200 g žemės riešutų sviesto;
  • saldiklio pagal skonį;
  • vanilės ir/arba migdolų esencijos;
  • 1 šaukštas kakavos miltelių.

Energetinė vertė:

2890 kcal

Angliavandeniai:

44 g

iš jų cukrus:

12 g

        skaidulos:

24 g

Baltymai:

134 g

Riebalai:

242 g

iš jų sotieji:

24 g

iš jų nesotieji:

217 g

Aguonų sėklos yra tobulas MAM produktas: beveik pusę sėklų masės sudaro riebalai (beveik visi nesotieji, skysti, todėl iš aguonų spaudžiamas aliejus). 100 g sėklų yra 40 – 50 g riebalų, 20 g baltymų ir tik apie 3 g įsisavinamų angliavandenių. Likusią masę sudaro neįsisavinamos skaidulos, kurios ne tik nedidina, bet atvirkščiai – stabilizuoja – glikemiją, aktyvuoja žarnyno veiklą. Ir dar jos yra skanios!

Jei netoleruojate riešutų arba nenorite/nemėgstate migdolų miltų, pabandykite juos pakeisti maltomis aguonomis – rezultatas nenuvils. Aguonų skaidulos puikiai sugeria vandenį ir yra lengvos, todėl kepiniai gaunasi lengvi ir purūs. Svarbu nepadauginti, nes per daug aguonų tešloje lems sprangumą ir sausumą. Vienintelis MAM kepinių su maltomis aguonomis trūkumas yra spalva – galite išvysti 50 arba daugiau pilkų atspalvių, kurie nebūtinai atrodys labai patraukliai. Tačiau ir šią bėdą galima nesunkiai pataisyti, pvz.: įdėjus 1 – 2 šaukštus nesaldintų kakavos miltelių.

Skirtingai nuo migdolų miltų, kurių riebalų kiekio namų sąlygomis sumažinti neįmanoma, aguonas galima nuriebalinti (tai gali būti aktualu, jei pvz.: tarp valgytojų yra žmonių su tulžies pūslės problemomis). Kitaip tariant, pasigaminti aguonų pieno. Visai be reikalo jis gaminamas tik Kūčioms. Tai puikus augalinis pienas, su minimaliu kiekiu angliavandenių ir labai maloniu skoniu (ateityje Lapė paskelbs dar ne vieną receptą su aguonų pienu). Tai, kas lieka, yra maltos aguonos su mažesniu riebalų ir baltymų kiekiu, kurias galima panaudoti įvairiausioms kulinarinėms improvizacijoms. Maksimaliai nusausinkite jas sietelyje, tačiau kitaip džiovinti nėra būtina.

Aguoniniai riešutų sviesto sausainiai

Paprasčiau nebūna – tiesiog sumaišome visus ingredientus (galima mikseriu) ir šaukštu išdėliojame nelimpančioje skardoje (arba į silikonines formeles). Aguonų kiekį galite keisti, kuo mažiau, tuo sausainiai bus minkštesni ir drėgnesni. Kepame 15 – 20 min.

Aguoninės lazdelės

Viskas taip pat, kaip ir sausainiams, tik aguonų galima dėti net dvigubai daugiau, o tešlą plonu sluoksniu paskleisti skardoje ir iškepus supjaustyti. Galima pridėti smulkinto šokolado, riešutų ar džiovintos apelsino žievelės – visko, kas Jums skanu. Jei šalia patieksite maskarponės – graikiško jogurto kremo, abejingų neliks.

Pyragas su šokoladiniu glaistu

Pridėkite į tešlą 200 g maskarponės, o kiaušinių imkite 5. Baltymus atskirkite, išplakite ir įmaišykite paskutinius. Galima pridėti smulkinto šokolado, riešutų ar džiovintos apelsino žievelės – visko, kas Jums skanu. Supilkite į nedidelę skardą, uždenkite folija ir įstatykite į didesnę skardą, kurioje įpilta karšto vandens. Kepkite 160 C orkaitėje apie valandą. Iškepusį pyragą dar karštą aptepkite glaistu. Jis gaminamas taip: į puodelį dedame 100 g juodojo šokolado (galite naudoti su stevija).

Įstatome puodelį į verdančio vandens vonelę ir maišant išlydome šokoladą. Įpilame po šaukštą aguonų pieno (arba įprastos grietinėlės), išmaišome. Aguonų pieno arba grietinėlės reikia tiek, kad susidarytų blizganti, vienalytė masė. Jei įpylėte per daug ir viskas išsisluoksniavo, pridėkite papildomo šokolado ir reikalai pasitaisys.

Atvėsusį pyragą supjaustykite gabaliukais. Jis minkštas, bet tvirtas, puikiai tiko Kalėdų pusryčiams prie jūros.

Biskvitas tortui

Tešlą plonu sluoksniu paskleiskite torto formoje ir iškepkite kelis tokius blynus. Pasigaminkite bet kokio MAM kremo ir konstruokite savo fantazijos tortą. Prieš pertepant blynus galite palaistyti citrinos sulčių, vandens ir saldiklio mišiniu (aš paprastai vietoj citrinos sulčių naudoju kai ką stipresnio, bet niekam nesakykit 🙂 ).

P. s.:

  • Maltų aguonų galite nusipirkti didžiuosiuose prekybos centruose (svarbu, kad jose nebūtų cukraus), jos taip pat puikiai tinka (kadangi jos sausos, atitinkamai reikės mažiau). Tačiau turite prisiminti, kad visų maltų sėklų riebalai yra veikiami oro, nesočiosios riebiosios rūgštys oksiduojasi ir gali apkarsti. Todėl naudokite tik labai šviežias, o atidarę pakuotę pasistenkite suvartoti kuo greičiau. Kitaip gali atsirasti nemalonus prieskonis.
  • Jei nenorite aguonų pieno, sausas aguonų sėklas galima paprasčiausiai sumalti kavamalėje.
  • Visada galima naudoti ir nemaltas aguonas.
Skip to content