Lapių būna įvairių. Šita cukrinė, todėl kalba apie cukrinį diabetą ir technologijas.

1-2-3 blynai

blynai
1 didelei porcijai reikės:
  • 2 kiaušinių;
  • 2 šaukštų riešutų sviesto;
  • 2 šaukštų graikiško (arba islandiško) jogurto.

Energetinė vertė:

Angliavandeniai:

10 g

iš jų cukrus:

4 g

        skaidulos:

6 g

Baltymai:

35 g

Riebalai:

40 g

iš jų sotieji:

9 g

iš jų nesotieji:

31 g

Blynai yra skanu. Miltiniai, bulviniai, moliūginiai, lietiniai, su įdaru ir be. Norint išvengti didelio kiekio angliavandenių, galima dėti riešutų (migdolų, kokosų) miltus ir įvairiai gudrauti, kad blynai nebūtų sprangūs, neišskystų ir nedegtų vos prisilietę prie keptuvės. Kartais pavyksta visai neblogai, pavyzdžiui šie lietiniai yra tikrai skanūs ir nesunkiai pagaminami.

Bet skaniausi blynai iškepa žygiuose, gamtoje. Tereikia turėti dujų balionėlį (arba laužą – bet tai ne visur įmanoma) ir keptuvę, o kvietinių miltų, kiaušinių ir aliejaus gi galima bet kurioje parduotuvėje nusipirkti. Nuotraukose – blynų kepimas Alpių pievoje; tešlą užmaišiau suvalgyto arbūzo „dubenyje“. Tiesa, tada dar neturėjau sensoriaus ir nežinojau, kad su kviečiais man geriau neprasidėti. 

Blynas danguje ir blynas keptuvėje – kas gali būti geriau šiltą vasaros vakarą?

Tačiau kai nustojau valgyti kviečius, blynų klausimas pakibo kaip tas mėnulis: maskarponė, grietinėlė, migdolų miltai ir panašūs produktai tikrai nėra bet kurios kaimo parduotuvėlės asortimento prekės. O žygio (ypač dviračiais) sąlygos retai leidžia vežtis didelius atsargų kiekius.

Tad štai – blynai iš vos 3 produktų, paprasti kaip 1-2-3. Juos tikrai galima išsikepti bet kur, nes riešutų sviestas jau seniai tapo įprastu produktu, kaip ir jogurtas. Galima ir be jogurto – tada bus blynai viens-du, nes pakaks sumaišyti kiaušinius su riešutų sviestu. Su jogurtu gaunasi prabangiau – blynai pučiasi, lyg mieliniai. Kadangi riešutų sviestas turi daug riebalų, blynus galima kepti sausoje keptuvėje, nors šlakelis aliejaus irgi nepamaišys.

Kol kas blynus kepu virtuvėje, bet jau tuoj tuoj pavasaris, kada nors baigsis ir koroninis karantinas, o tada atsivers visi nežinomi žygių toliai.

Iš nurodytų produktų kiekių gaunasi viena didžiulė arba dvi kuklios porcijos. Blynai labai sotūs, juose daug baltymų, bet tik 10 g angliavandenių – tai svarbu keliaujant, kai būtina palaikyti stabilią glikemiją didelių fizinių krūvių metu.

Gerų žygių su blynais!

Skip to content