Diabeto chemija

(Ne)pažįstamas insulinas

Paradoksalu, bet gyvybiškai būtina medžiaga, vadinamą insulinu, dažniausiai susidomime tik jo netekę. Biologijos pamokose mokykloje, be abejo, apie insuliną kalbama, net užsimenama, kad jei kasa

Skaityti toliau... »

Profilaktiniai kraujo tyrimai. I dalis

Pirmoje temos dalyje aptarsime, kodėl svarbu atlikti profilaktinius kraujo tyrimus visiems sveikiems žmonėms, o ypač – sergantiems cukriniu diabetu. Kaip nustatomos normos ribos ir ką jos reiškia? Kas yra bendras kraujo tyrimas ir ką būtinai turime žinoti apie geležies kiekį kraujyje?

Skaityti toliau... »
Greitis

Kiek greitai yra greitai?

Šis straipsnis yra apie insulino tipus: kuo skiriasi trumpo ir greito veikimo insulinas? ką reiškia “ultra-greitas veikimas”? kodėl taip svarbu žinoti insulino veikimo trukmę? kuo

Skaityti toliau... »

Ketonai: baubas ar draugas?

Klaidingai manoma, kad valgant mažai angliavandenių, organizme prasidėjusi ketonų sintezė sukels ketoacidozę. Ketoacidozės baimė yra tokia gaji, kad gydytojai dažnai griežtai rekomenduoja savo T1 pacientams valgyti didelius kiekius angliavandenių, net puikiai suvokdami, kad tokia dieta labai sunkiai suderinama su optimalia diabeto kontrole. Beje, ketonai visiškai nebaugina nediabetinės visuomenės, o keto dietos ir MAM šalininkai dažnai tikrina ketonų kiekį savo kraujyje ar šlapime visai ne dėl to, kad jų vengia, o dėl to, kad siekia jų koncentracijos padidėjimo. Ar tai reiškia, kad diabetas kažkaip specifiškai paverčia ketonus blogiu? Tikrai ne.

Skaityti toliau... »

Aistros dėl HbA1c

HbA1c arba glikuoto hemoglobino tyrimas pažįstamas kiekvienam CD pacientui. Kaip ir visame, kas susiję su diabetu, šio tyrimo interpretacijose atsiranda vietos daugeliui nesusipratimų. Todėl laikas išsiaiškinti ir paaiškinti, kas šioje santrumpoje taip, o kas ne visai.

Skaityti toliau... »

Insulino homeopatija

Kaip insulino pompų suteikiama galimybė leisti insuliną mikrodozėmis gali sumažinti jo poreikį ir pagerinti insulino įsisavinimą diabetu sergančio žmogaus organizme?

Skaityti toliau... »