Lapių būna įvairių. Šita cukrinė, todėl kalba apie cukrinį diabetą ir technologijas.
0
0,00 
0 items
No products in the cart.

Duona kasdieninė-baltyminė

naminė duona be kvietinių miltų ir be gliuteno
  • 300 g rupios, sausos, liesos varškės;
  • 1 kiaušinis;
  • 2 kiaušinių baltymai;
  • 30 g kokosų miltų arba bambukų miltų, arba jų mišinio;
  • 200 g migdolų miltų;
  • 50 g šalavijo (chia) sėklų;
  • 50 g įvairių kitokių sėklų (moliūgų, saulėgrąžų, sezamo, aguonų, kmynų);
  • 3 g druskos;
  • nubrauktas arb. šaukštelis sodos arba šaukštelis kepimo miltelių.

Energetinė vertė:

307 kcal

Angliavandeniai:

4 g

iš jų cukrus:

1,5 g

        skaidulos:

12,5 g

Baltymai:

21 g

Riebalai:

23 g

iš jų sotieji:

2 g

iš jų nesotieji:

21 g

Dauguma patiekalų iš mėsos, žuvies, sūrio ar kiaušinių puikiai valgomi be duonos. Tiesą sakant, duonos valgymas yra labiau įprotis, nei poreikis. Na, dar ir pigiau. Bet saugant savo glikemiją tenka gerokai patyrinėti etiketes ieškant duonos, kurioje yra mažiau angliavandenių, o netoleruojant glitimo duonos klausimas išvis tampa griežtu “ne ne”. Bet kartais taip patogu tiesiog susitepti sumuštinį – kad ir kelionei ar priešpiečių dėžutei. Štai tada į sceną išeina duona, kurioje nėra grūdinių (kvietinių, ruginių ar kukurūzinių) miltų, bet yra visos kitos duonos ypatybės – ji puri, nešlapia, gerai raikosi ir yra puikaus skonio. Be to, ją galima užšaldyti, o prireikus atšildyti ir tai niekaip nepaveikia nei duonos išvaizdos, nei skonio.

Skirtingai nei įprastoje grūdinėje duonoje, šioje yra tikrai daug baltymų. Varškę galima naudoti ir riebesnę, bet puikiai tiks ir liesa, nes riebalų nemažai susidaro iš riešutų ir sėklų, o žinant, kad duona visgi nėra savarankiškas patiekalas, aš nebūčiau linkusi riebalų kiekio specialiai didinti. Kadangi reikalingas tik 1 trynys ir net 3 kiaušinių baltymai, aš perku baltymus atskirai (būna plastikiniame butelyje arba kartoninėje folijos pakuotėje) ir patiekaluose pakeičiu dalį kiaušinių. Bet galima ir tiesiog atskirti du baltymus, o trynius sunaudoti kažkur kitur. Į duoną papildomų trynių dėti neverta, nes jie “apsunkina” kepinį, o juk norisi lengvos ir skalsios duonelės.

Šalavijo (chia) sėklos čia privalomos, nes jos sugeria perteklinę drėgmę ir tešla tampa reikiamos konsistencijos. Dalį jų galima keisti gysločio luobelėmis, bet pirmiausia reikia jas mėgti. Man tas specifinis gysločio tąsumas nepatinka, todėl dedu jo tik ten, kur garantuotai nesijaus (pvz.: į varškėčius). Duonoje visiškai pakanka chia sėklų. Visos kitos sėklos – dėl skonio, todėl rinkitės tas, kurias mėgstate. Man patinka gatavi mišiniai duonai, ten jau būna primaišyta įvairiausių sėklų (saulėgrąžų, linų, moliūgų, sezamo ir kt.). 

Visada labai skanu saulėgrąžos, galima jų ir papildomai įberti. O “duonišką” skonį labiausiai duoda kmynai.

Miltų pagrindą sudaro malti migdolai. Smagus atradimas yra bambukų miltai, jie ne tokie sprangūs kaip kokosų miltai ir žymiai artimesni įprastiems grūdiniams miltams. Įsigyti nesudėtinga internetinėse keto produktų parduotuvėse. Jei jų neturite, naudokite kokosų miltus.

Gaminimas yra visiškai paprastas: į didelį dubenį sudedam absoliučiai visus ingredientus ir minkom rankomis, kol tešla taps tolygi ir plastiška. Konsistencija – kaip gero keramikos molio ar plastelino, jokiu būdu ne “apyskystė”, jei taip nutiko – dėkite daugiau migdolų miltų. Minkymas reikalauja fizinės jėgos, tad čia labai tinka “įdarbinti” šeimos narius, pasižyminčius stipriomis rankomis ir stipriu noru mėgautis sumuštiniais :).

Suminkytą tešlą dedame į silikoninę formelę (aš jau seniai atsikračiau visomis metalinėmis ar tefloninėmis) ir kepame neaukštoje (apie 160 C) temperatūroje 60-70 min. Aš paprastai kepu bent trigubą normą (nes trys formelės telpa į orkaitę) ir šaldau.

Dėmesio! Lentelėje nurodyta 100 g duonos maistinė vertė.

duona be kvietinių miltų
Skip to content