Lapių būna įvairių. Šita cukrinė, todėl kalba apie cukrinį diabetą ir technologijas.

Prediabetą turintiems žmonėms yra 54% didesnė tikimybė susirgti demencija

Tyrimo, paskelbto žurnale Diabetes, Obesity and Metabolism, metu, tyrėjai analizavo 500000 žmonių duomenis, paskelbtus UK Biobank duomenų bazėje. Tiriamųjų amžius vidutiniškai buvo 58 metai. Buvo nustatyta, kad žmonėms, kurių cukraus kiekis kraujyje yra didesnis nei įprastas, vidutiniškai per ketverius ateinančius metus 42% dažniau patiria kognityvinį sutrikimą. Tokiems žmonėms taip pat buvo 54% didesnė tikimybė susirgti kraujagyslių demencija per ateinančius aštuonerius metus.
Eksperimento dalyviams buvo atliktas HbA1c testas, nustatantis vidutinį gliukozės kiekį kraujyje per praėjusius du ar tris mėnesius. Dalyviai pagal testo rezultatus buvo suskirstyti į penkias grupes:

  1. žemas normalus gliukozės kiekis kraujyje;
  2. normalus gliukozės kiekis kraujyje;
  3. prediabetas;
  4. nediagnozuotas diabetas;
  5. diabetas.

Matavimo rezultatas tarp 42 ir 48 mmol/mol (6,0–6,5%) buvo klasifikuojamas kaip prediabetas.
Mokslininkai nustatė, kad prediabetas buvo susijęs su didesne kraujagyslių demencijos tikimybe – įprasta demencijos forma, kurią sukelia sumažėjusi smegenų kraujotaka, bet ne Alzheimerio liga. Tuo tarpu diabetu sergantiems žmonėms buvo tris kartus didesnė tikimybė susirgti kraujagyslių demencija nei žmonėms, kurių cukraus kiekis kraujyje buvo normalus. Jie taip pat dažniau sirgo Alzheimerio liga.

Skip to content