Lapių būna įvairių. Šita cukrinė, todėl kalba apie cukrinį diabetą ir technologijas.
0
0,00 
0 items
No products in the cart.
AAPS geroji praktika: jautrumo insulinui nuostatų optimizavimas

Seminaro “AAPS geroji praktika: jautrumo insulinui nuostatų optimizavimas” įrašas

Šiame seminare panagrinėsime, kas tai yra jautrumas insulinui, kaip jis kinta, kodėl taip svarbu jį sekti, išsiaiškinsime dinaminio JIF fiksavimo privalumus ir trūkumus bei aptarsime gerosios praktikos pavyzdžius pritaikant šią technologiją kasdieniame gyvenime su diabetu.
Seminaras vyko: 2023-11-30 19:00
Autorius(ė): Laura Domarkienė
Įrašo trukmė: 60 min.

30,00 

Jautrumo insulinui faktorius JIF (angl. Insulin Sensitivity Factor, ISF) yra vienas reikšmingiausių uždaro ciklo dirbtinės kasos sistemų parametrų. Uždaro ciklo algoritmas jį įtraukia į visus apskaičiavimus, kuriais remiasi insulino dozavimas. Todėl JIF yra įvedamas profilyje ir pagal reikalą koreguojamas – įprastai net dažniau nei bazė. Pagal apibrėžimą, JIF yra skaičius, kuris reiškia, kiek vienas 1 v insulino sumažina glikemiją mmol/l. Uždaro ciklo profiliuose dažniausiai naudojamos kelios JIF reikšmės, taip atspindint JIF pokyčius paros bėgyje. Visgi realus jautrumas insulinui ir skaičiais išreikštas JIF nėra tapatūs dalykai. Jautrumą insulinui keičia ne tik hormonai, fizinis aktyvumas, stresas, emocijos, uždegimai, infekcinės ligos, bet ir maistas, kurį valgome – štai kodėl fiksuoti jautrumo pokyčius realiu laiku yra itin svarbu dirbtinės kasos sistemose. Naujausioje AAPS versijoje įdiegtas dinaminio JIF nustatymo algoritmas leidžia pritaikyti insulino dozavimą pagal realų jautrumą insulinui ir tokiu būdu pasiekti dar geresnių glikemijos kontrolės rezultatų.
Jautrumas insulinui: ko iki šiol neįvertinome dozuodami insuliną uždaro ciklo sistemose? Dinaminis JIF apskaičiavimas. Dinaminio JIF algoritmo parametrai. Gerosios praktikos pavyzdžiai, taikant dinaminio JIF algoritmą kasdienybėje. Dinaminis JIF ir pilnai uždaras ciklas. Atsakymai į Jūsų klausimus.
Skip to content