Lapių būna įvairių. Šita cukrinė, todėl kalba apie cukrinį diabetą ir technologijas.
0
0,00 
0 items
No products in the cart.

2024 01 17 seminaras “AAPS geroji praktika: angliavandenių (ne)įvedimas”

2024 m. sausio 17 d. Cukrinė Lapė organizavo online seminarą “AAPS geroji praktika: angliavandenių (ne)įvedimas”. Seminaras skirtas žmonėms, naudojantiems uždaro ciklo dirbtinės kasos sistemą AAPS ir siekiantiems ją valdyti kuo paprasčiau bei išmaniau.

Angliavandenių apskaičiavimas nuo senų laikų yra diabeto terapijos esmė – skaičiuojame, ką ir kiek valgome, tada nusistatome reikiamą insulino dozę. Tačiau kad ir kaip uoliai mokoma skaičiuoti suvalgomus angliavandenius, su insulino dozėmis dažniausiai nepataikome. Tai neretai sukelia savigraužą („nemoku skaičiuoti“), beviltiškumo jausmą („man nieko nesigaus“) ir nepasitikėjimą savimi. O visai be reikalo! Jei būtų racionalus būdas kaskart teisingai įvertinti valgomą maistą ir apskaičiuoti insulino dozę – nereikėtų jokių išmaniųjų technologijų.

Uždaro ciklo dirbtinės kasos sistemos, tokios kaip AAPS, vis dar reikalauja bent iš dalies įvedinėti valgomus angliavandenius. Tačiau jos taip pat turi visą arsenalą įrankių, kurie sušvelnina apskaičiavimo klaidas ir padeda išvengti didelių glikemijos svyravimų net visiškai netiksliai įvedant maisto duomenis. Dar daugiau – AAPS leidžia kaip angliavandenius įvesti viską, kas potencialiai didina glikemiją: hormoninius pokyčius, stresą, emocijas ir pan. Nedeklaruoto maisto (NDM) aptikimo funkcija taip pat leidžia neįvedinėti nieko, tačiau rezultatas tokiu atveju ne visada gaunasi optimalus.

Taigi, šiame seminare ir aiškinomės, ką galime vadinti angliavandeniais AAPS kontekste, kaip angliavandenių skaičiais išreikšti tokius nepamatuojamus dalykus, kaip streso ar hormonų įtaką, kokios yra geriausios NDM naudojimo praktikos, kada naudojami ištęsti angliavandeniai, kaip skirtingose situacijose (pvz.: sportuojant, sergant ir pan.) naudoti angliavandenių įvedimo funkcija ir kitus svarbius klausimus.

Turinys:

  1. Ar angliavandeniai – tik maistas?
  2. Skaičiuotuvo ir boluso patarėjo naudojimas.
  3. Kam iš tikrųjų reikalingas angliavandenių įvedimo mygtukas?
  4. Ištęsti angliavandeniai: kur kas daugiau, nei ištęsto boluso pakaitalas.
  5. „Neįvedinėju AV ir nesileidžiu insulino“ – ar visada tai veikia?
  6. Kada geriau neįvedinėti angliavandenių?
  7. Angliavandenių (ne)įvedinėjimo gerosios praktikos pavyzdžiai.
  8. Atsakymai į Jūsų klausimus.

Seminaro “AAPS geroji praktika: angliavandenių (ne)įvedimas” įrašas

Skip to content