AIO

AIO – aktyvus insulinas organizme. Tai dinaminis rodiklis, informuojantis, kiek aktyvaus insulino yra organizme praėjus bet kuriam laikui nuo jo suleidimo.

Aterosklerozė

Aterosklerozė – tai procesas, kurio metu vidiniame arterijų sluoksnyje formuojasi aterosklerotinės plokštelės, dėl kurių arterijų sienelės praranda elastingumą.

Cholesterolis

Cholesterolis – vienas iš organizmo riebalų. Iš cholesterolio organizme sintetinami steroidiniai hormonai, tulžies rūgštys ir vitaminas D.

DIY

DIY – tai pagrindinis principas, kuriuo remiasi nekomercinės uždaro ciklo (closed loop) dirbtinės kasos sistemos: OpenAPS, AndroidAPS, Loop. Jis reiškia, kad vartotojas, pasiimdamas iš interneto programos kodą ir susikurdamas savo dirbtinės kasos programėlę, prisiima visą atsakomybę už su sistemos veikimu susijusias pasekmes.

DTL

DTL – didelio tankio lipoproteinai. Viena iš cholesterolio transportinių formų, pasižyminti nuo aterosklerozės apsaugančiomis savybėmis.

Etiologija

Etiologija medicinoje: 1. mokslas, tyrinėjantis ligų priežastis ir kilmę; 2. konkrečios ligos priežastis ar kilmė. Tai atsakymas į klausimą “kas sukelia ligą?”.

Glikogenas

Glikogenas – tai iš gliukozės molekulių sudarytas polisacharidas (angliavandenis), susidarantis gyvūnų, grybų ir bakterijų organizmuose kaip gliukozės atsarga.

Glikogenezė

Glikogenezė – tai glikogeno susidarymas iš gliukozės pertekliaus gyvūnų organizmuose. Šį procesą aktyvina insulinas.

Glikogenolizė

Glikogenezė – tai glikogeno skaidymas į gliukozę kepenų ir raumenų ląstelėse.

Gliukoneogenezė

Gliukogenezė – tai gliukozės sintezė organizme iš medžiagų, kurios nėra angliavandeniai.